top of page
рис. 2.jpg

НАША ІСТОРІЯ

З самого початку

Наш дитячий садок, на той час ясла-садок № 1, розпочав свою діяльність в далекому березні 1968 року. Це була типова споруда на 6 груп, облаштована за тодішніми стандартами дуже добре. В усіх групах була вистелена паркетна підлога, обладнано санвузли, парове опалення. На подвір`ї були рукомийники, криті павільйони, де діти влітку обідали й спали, навіть літній хлюпальний басейн. Та це все було згодом, а в перший рік не було ні доріжок, ні майданчиків. За словами Країло Марії Василівни, яка була призначена на посаду завідуючої у грудні 1967 року, об`єкт здавався зі скандалом: було багато недоробок. І хоча районне начальство підписало акт прийому, вона відмовилась. Тому в авральному режимі було залучено десь 200 робітників, які терміново усували ці недоробки. Тож уже в березні 1968 року заклад прийняв перших вихованців. І хоч дітки гуляли на пристосованих майданчиках, усі разом, поміж купами глини, була радісна ейфорія. Батьки вихованців допомагали після роботи та під час суботників впорядковувати територію, висаджувати кущі і квіти.

     Дуже великої шкоди закладу завдала повінь 1970 року, були повністю залиті водою всі приміщення 1 поверху, підлога піднялася до стелі. Вода знесла котельню, павільйони. Все довелося відновлювати по-новому. Люди з довколишніх сіл пропонували свою допомогу, адже в Тячеві не було ні електроенергії, ні чистої води. Прали, сушили подушки, ковдри, рятували все, що можна було.

     Марія Василівна підібрала молодий колектив люблячих свою справу людей, талановитих педагогів. Це вихователі: Махмутова Любов Борисівна, Швайгер Любов Іванівна, Булат Юлія Йосипівна, Кричфалушій Марія Василівна, Нодь Поліна Петрівна, Стан Марія Федорівна, Бийреш Віра Людвиківна – музкерівник.

     У 1971 році Марія Василівна звільнилася і завідуючою стала Кушнір Юлія Яківна, яка недовго пропрацювала на посаді і в 1975 році звільнилася.

     У тому ж році на посаду завідуючої призначено Цуберу Тетяну Іванівну. Ще перебуваючи на посаді вихователя, Тетяна Іванівна проявляла високий професіоналізм, згодом цього ж вимагала від підлеглих. Збереглося чимало фотоматеріалів про свята і побут тогочасних вихованців.

      А в 1981 році, коли Тетяну Іванівну перевели в новозбудований дошкільний навчальний заклад № 5, колектив очолила Булат Юлія Йосипівна.

     З 1986 року по 2011, рівно 25 років керувала закладом Воропаєва Наталія Михайлівна. Надзвичайно актуальним тоді був лозунг «Усе найкраще – дітям». Садок був взірцевим у районі, на високому рівні велася методична робота, проводились районні методоб`єднання, семінари… Але почався важкий період перебудови, занепаду, закривалися підприємства, установи, під загрозою опинився і наш садок. Однак завдяки підтримці батьків, співробітників заклад вдалося відстояти. Та все ж у 1994 році кількість груп стала зменшуватися, бо міська рада не виділяла коштів на харчування дітей, а батьки не мали змоги оплачувати за харчування 100%, і в 1995 році залишились 3 групи. Зменшилась кількість працівників, кращі спеціалісти звільнились і виїхали на заробітки.  Садок опинився на межі ліквідації. І тому, щоб садочок не пустував, три групи надали в користування Тячівській ЗОШ  № 2 для так званих нульових класів. І тільки  Закон «Про дошкільну освіту» від 2000 року врятував всі дошкільні заклади, в тому числі й наш, від посягань. З цього часу поступово почав розквітати наш садочок. Відновилося фінансування. Школярі звільнили групи, і ми мали змогу набрати дошкільнят, садок запрацював на повну потужність. У 2003 році газифікували котельню, а в 2008 зробили капітальний ремонт споруди: замінили дах, вікна, поміняли плитку в туалетних кімнатах.

      З жовтня 2011 року заклад очолює Прінц Тетяна Андріївна, яка  9 років пропрацювала тут на посаді вихователя. Злагоджений колектив садочка славиться своїми напрацюваннями, традиціями. А найпершим обов`язком для себе директор вбачає створювати комфортні затишні умови як маленьким, так і дорослим, адже тільки тоді, коли у виховательки тепло і радісно на душі, вона віддасть це дитині сторицею.

     Завдяки зусиллям міської ради та допомоги батьків дуже оновився наш садок. На сьгоднішній день заклад має охайний вигляд як зовні, так і всередині. Повністю замінено меблі, м`який інвентар, зовнішні та міжкімнатні двері. Замінено електропроводку, підлогу на першому поверсі. Зроблено благоустрій майданчиків, які обладнано новими гірками, павільйонами. Та найважливішою подією була реконструкція котельні і опалювальної системи. Тож я з гордістю стверджую, що всі наші вихованці перебувають у комфорті і теплі.

     Але що б не відбувалося, наш садок завжди перебував у вирі міських і районних подій. Без наших вихованців не проходив жоден  урочистий захід. І майже завжди їх готувала і супроводжувала вихователь Стан Марія Федорівна, яка ще й зараз трудиться з нами в колективі, є ветераном праці й нагороджена у 2008 році почесною відзнакою Тячівської міської ради. Колектив і вихованці неодноразово нагороджувалися грамотами і подяками, є лауреатом Всеукраїнського конкурсу на кращий дошкільний навчальний заклад.

      Нашими колишніми вихованцями є доволі знані в Тячеві люди. Це: Форкош-Куць Марта – спеціаліст управління освіти, охорони здоров`я, культури, сім`ї, молоді та спорту Тячівської міської ради, Бігун Святослав – відомий кінорежисер, Кривський Михайло – лікар ЦРЛ, Шімоновський Василь – слідчий, Костинська Катерина – вчитель ЗОШ № 3, Довганич Неля – підприємець, Лева-Юраш Ольга – вихователь Тячівського ЗДО № 1, Клебани Ярослав і Михайло – лікарі, Драчі Юрій і Тарас – теж лікарі, Велеган Олена – лікар, Мільович Роман – заступник начальника РЕМ та ще багато інших.

О нас: О нас
bottom of page